Як отримати громадянство України

Оформлення українського громадянства є фінальним пунктом легалізації іноземця. Спершу, як відомо, нерезидент може добитися дозволу на працевлаштування. Наступний пункт – отримання посвідки на проживання (постійної або тимчасової), а потім, власне, оформлення громадянського паспорта (громадянство України), що тягне за собою повне стирання відмінностей між вчорашнім іноземцем та корінним громадянином України.

Офіційне громадянство України

Оформлення українського громадянства – процес складний та тривалий. По-перше, держава ніколи не дає гарантій у таких питаннях, а передбачити логіку консульства чи ГМС часом дуже складно. По-друге, іноземець, який не знайомий з деталями міграційного законодавства, діє навмання, подовжуючи і так тривалу процедуру натуралізації.

Українське громадянство: специфіка процедури та ймовірні складності.

Громадянство України – питання, яке перебуває в компетенції одразу кількох відомств, і в цьому полягає відмінність процедури його отримання від, скажімо, оформлення посвідки на проживання. Якщо видача посвідки залежить лише від позитивного рішення міграційної служби, то з громадянством справи набагато складніші. Крім міграційної служби, кандидата на здобуття громадянства вивчає СБУ, а потім заявка вирушає до відповідної комісії при президенті, де її має підписати сам гарант конституції, якщо побачить у претенденті гідного кандидата на здобуття. Таким чином, жодна державна інституція не може нічого гарантувати, оскільки не займається процесом натуралізації від і до.

Підстави оформлення громадянства.

Усі підстави, що дозволяють іноземцю набути громадянство України, зазначені у міграційному законодавстві. Їх декілька:

 • з права народження. Найпростіший випадок. Якщо іноземець може довести, що народився в Україні, він отримує громадянство у рамках спрощеної процедури. Тут навіть допомога юриста, швидше за все, не знадобиться. Сюди ж примикає і так зване право ґрунту – можливість оформити українське громадянство для тих, хто народився на українській території.
 • за фактом перебування у країні протягом 5 років або на підставі шлюбу із громадянином (або громадянкою) України.
 • опіка чи усиновлення. Слід врахувати, що у подібній ситуації дитина отримує право прийняти громадянство батьків чи опікунів, але не навпаки.
 • відновлення. Цей варіант підійде тим, хто вже колись мав громадянство України, проте згодом через якісь причини втратив його.
 • якщо в обох батьків є українське громадянство, дитина також має право його отримати.

Процедура отримання.

Процес отримання громадянства вдасться описати лише в найзагальніших рисах – аж надто все індивідуально. Як правило, вона має на увазі три ключові етапи, через які проходить кожен претендент:

 • Спершу іноземцем займається міграційна служба: спочатку територіального рівня, потім обласна та, нарешті, національна.
 • Паралельно СБУ перевіряє претендента на благонадійність.
 • Заявка надходить до Комісії з питань громадянства, де її підписує глава держави.
 • Якщо заявка подається за кордоном ланцюжок виглядає так: «консульство – МЗС – комісія»

Слід враховувати, що цей процес може «забуксувати» на будь-якому етапі, тому нерідко процедура, позбавлена протекції юриста, затягується на довгі роки або, гірше за те, закінчується відмовою.

Вартість послуг з гарантованого набуття громадянства України

Залежно від багатьох факторів ціна послуг отримання громадянства України може бути різною. Для уточнення вартості Ви можете зв'язатися з нами за телефонами: +380 (67) 000-88-00 (Viber, Telegram, Whatsapp) або заповнити просту форму зворотного зв'язку і наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом та проконсультує Вас.

Дізнатись вартість

Порядок подання заяви на здобуття українського громадянства.

Заява пишеться на ім'я президента і подається до найближчого відділення ГМС. До заяви необхідно додати:

 • три стандартні фотографії;
 • документ про відсутність інших громадянств або декларацію про вихід з них;
 • документ, що підтверджує основу для натуралізації;
 • довідка, що підтверджує знання української мови;
 • докази наявності легальних джерел існування.

Як розглядається заявка.

Порядок розгляду вже коротко викладено. Спочатку заявка обробляється місцевим відділенням ГМС, потім передається до центрального відділення, а звідти вирушає до Комісії з питань громадянства за президента. Якщо заявку було подано до консульства за кордоном, вона потрапляє до комісії через Міністерство закордонних справ.

Датою набуття громадянства вважається день публікації відповідного президентського указу.

Громадянство України за прискореною процедурою.

Міжнародне адвокатське об'єднання «Бравекс» пропонує грамотну правову допомогу при здобутті українського громадянства. Команда «Бравекс»:

 • забезпечує вирішення проблеми за рекордно малі терміни (середня тривалість легалізації з нами – п'ять-шість місяців, у стандартному режимі – до п'яти років);
 • консультує з питань міграційного права;
 • комплектує пакет необхідних документів та налагоджує діалог з міграційними органами.

І головне: ми не прогнозуємо позитивного результату – ми його гарантуємо, завдяки досвіду наших міграційних адвокатів!

Як підтверджується громадянство дитини.

Українське громадянство - швидке здобуттяТут є сенс знову звернутися до законних підстав для отримання. Якщо дитина була народжена, наприклад, за кордоном, проте обидва її батьки мають українське громадянство, вона має право також отримати українське громадянство. Для цього батькам необхідно підтвердити власне громадянство та вказати на родинні зв'язки з дитиною.

Зворотна ситуація: дитина народилася в Україні (отримала тут свідоцтво про народження), проте вступила до громадянства іншої країни. У цьому випадку основою стане саме свідоцтво про народження і вже згадуване право ґрунту.

Якщо дитина перебуває у віці 14–18 років, від неї також знадобиться письмова згода вступити до нового громадянства.

Залишились питання щодо набуття громадянства України?

Запишіться на консультацію профільного фахівця і дізнайтеся відповіді на всі запитання.

  Виберіть зручний для Вас вид консультації