Реєстрація товарної біржі в Україні

Товарна біржа є важливим елементом цивілізованого ринку. Без наявності відповідної інфраструктури бізнес стикається з проблемами під час проведення угод. Товарна біржа виступає у ролі посередника, який об'єднує підприємства та організації, які бажають продати чи купити товари чи цінності.

ᐉ Регистрация товарной биржи в Украине. Продажа готовых бирж.

Однак реєстрація товарної біржі в Україні – це досить тривала та складна процедура. Уповноваженим реєстратором є Національна комісія цінних паперів та фондових ринків (НКЦПФР). Вона висуває низку вимог для роботи таких організацій, і виконати їх самостійно, без знання законодавства, дуже складно.

Адвокатське об'єднання «Бравекс» пропонує клієнтам послуги реєстрації товарної біржі у Києві чи будь-якому іншому місті України. Фахівці нашої компанії знають про всі особливості законодавства та допоможуть провести процедуру максимально швидко. Також ви можете придбати товарну біржу із документами НКЦПФР.

У якій формі власності може бути зареєстровано товарну біржу?

У 2021 році набули чинності зміни до закону “Про товарні біржі”. У новій редакції чіткіше визначено, що може вважатися товарною біржею, і як вона має працювати. Отже, відповідно до законодавства, товарна біржа – це юридична особа, яка здійснює організацію торгівлі товарами. Законом передбачено, що здійснювати таку діяльність можуть лише юридичні особи. Реєстрація товарної біржі можлива у таких формах власності:

 • Акціонерне товариство (АТ);
 • Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
 • Товариство з додатковою відповідальністю (ТДВ).

Таким чином, перший крок до реєстрації товарної біржі – установа юридичної особи в одній із зазначених форм власності. І купити готову товарну біржу зможете лише через переоформлення документів на компанію та вступ до складу засновників.

Товарна біржа в Україні має право здійснювати такі види операцій:

 • Кліринг угод, визначення зобов'язань сторін;
 • Організація укладання деривативних контрактів над ринком, де працює біржа, і навіть на БТМ;
 • Організація укладання деривативів на ВТМ.

Всі ці послуги товарна біржа може надавати лише після отримання ліцензії та виконання відповідних вимог регулятора.

Особливості процедури.

Щоб отримати відповідний статус, компанія має пройти процедуру реєстрації товарної біржі в НКЦПФР. Здійснювати відповідну діяльність можна лише на підставі ліцензії, яку видає Національна комісія. Для ліцензування було затверджено такі документи:

 • Умови для отримання ліцензії містяться у рішенні НКЦПФР № 276 від 13 травня 2021 року.
 • Порядок проходження процедури ліцензування, зупинення ліцензії, а також анулювання дозволу міститься у рішенні НКЦПФР № 275 від 13 травня 2021 року.

Однак, щоб отримати ліцензію, необхідно підготувати Правила товарної біржі. Цей документ є обов'язковим при реєстрації товарної біржі в НКЦПФР. Ці правила мають пройти три етапи узгодження. Спочатку їх затверджує безпосередньо товарна біржа, потім це повинен зробити регулятор ринку, на якому планує працювати біржа, і лише потім Правила узгоджуються з НКЦПФР.

Адвокатське об'єднання «Бравекс» допоможе вам стати власником товарної біржі.

Адвокатське об'єднання «Бравекс» пропонує послуги для клієнтів, які хочуть відкрити або купити товарну біржу. Фахівці нашої компанії мають великий досвід і знання всіх особливостей законодавства щодо реєстрації таких організацій. Бравекс надає послуги реєстрації товарної біржі під ключ. Ми пропонуємо такі види послуг:

 • Консультування, аналіз документів;
 • Підготовка необхідної документації, отримання паперів, що бракують;
 • Реєстрація юридичної особи;
 • Підготовка заяви та подання документів до НКЦПФР;
 • Повний супровід процедури ліцензування, контроль за законністю дій представників НКЦПФР;
 • Оскарження дій регуляторів у судовому порядку у разі необґрунтованої відмови чи порушення процедури.

Реєстрація товарної біржі допоможе вам отримати повністю чисту компанію, але процедура займе певний час. Якщо ви хочете розпочати діяльність швидше, є швидке рішення. Ви можете придбати товарну біржу. Продаж таких компаній є абсолютно легальною операцією. Вибравши такий шлях, ви отримаєте готову компанію лише за 1 день. Організації продаються з уже розробленими та узгодженими правилами та ліцензією НКЦПФР, яку не потрібно переоформлювати. Можна придбати як “чисті” компанії, і товарні біржі з історією діяльності. Процедуру переоформлення фахівці "Бравекс" також проводять під ключ.

Чи залишилися питання щодо реєстрації товарної біржі?

Для уточнення вартості, термінів або інших нюансів щодо реєстрації товарної біржі в Україні, Ви можете зв'язатися з нами за телефонами: +380 (67) 000-88-00 (Viber, Telegram, Whatsapp) або заповнити просту форму зворотного зв'язку та наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом та проконсультує Вас.

  Виберіть зручний для Вас вид консультації