Як отримати посвідку на проживання в Україні?

1. Права та можливості посвідки на проживання в Україні.
2. Посвідка на проживання Україні в рамках квоти.
3. Посвідка на проживання Україні поза квотою.
4. Посвідка на проживання для громадян Росії.
5. Посвідка на проживання: ціна та строки.
6. Як отримати посвідку на проживання в Україні?

Приїзд та перебування в Україні іноземців суворо регламентується міграційним законодавством. Щоб отримати право на навчання, працевлаштування або ведення бізнесу, потрібно виконати всі вимоги. Після того, як документи оформлені, гості України провадять будь-яку діяльність, яка не суперечить законодавству. Одним із варіантів, що дозволяють бути на території країни легально понад 90 днів, є посвідка на проживання в Україні. Україна розрізняє 2 типи цього дозволу:

Допоможемо отримати посвідку на проживання в Україні

  • посвідка на тимчасове проживання в Україні має термін дії, що дорівнює одному року, після закінчення якого посвідчення необхідно буде продовжувати;
  • посвідка на постійне проживання в Україні, що діє безстроково і не вимагає жодних обов'язкових продовжень.

Таким чином, різниця полягає у термінах та підставах для видачі. Перший варіант – це основний крок на шляху до посвідки на постійне проживання та громадянства України, який, однак, працює лише протягом року. Другий варіант - документ, що дає право на безстрокову легалізацію іноземця.

Посвідка на проживання в Україні: права та можливості.

Згідно з юридичним визначенням, посвідка на проживання – це легальне підтвердження особи підданого іншої країни. Правовий статус іноземця детермінується Службою Міграції та фіксується у міграційному обліку. З «побутової» сторони, отримання посвідки на проживання відкриває низку незаперечних перспектив для гостя з іншої країни. Основною перевагою оформленої посвідки виступає дозвіл жити в Україні та мати ті ж права, що й громадяни України.

Нормативно-правовий акт, затверджений КМУ, передбачає великий перелік правий і обов'язків підданих інших держав, котрі мають дозвіл на проживання в Україні. Принциповими пунктами виступають права на:

  • Оформлення тимчасової посвідки на проживання в Українінавчання у навчальних закладах;
  • соціальний захист;
  • пересування країною;
  • вільний вибір місця проживання;
  • підприємницьку діяльність;
  • інвестиції у державні та приватні проекти.

Обмеження іноземців стосуються виборного права. На відміну від резидентів України іноземці не можуть впливати на політичну ситуацію під час виборів шляхом голосування.

Таким чином, посвідка на проживання в Україні відкриває комплекс перспектив перед іноземним гостем. Придбання документа у встановлений термін – це гарантія законного перебування у країні.

Посвідка на проживання в Україні у рамках квоти.

З метою уникнути безконтрольного припливу іноземних мігрантів Україна, як і низка інших держав, Україна запровадила імміграційну квоту – законодавчий акт, що дозволяє протягом року видати посвідку на проживання лише певній кількості осіб, які відповідають встановленим законом вимогам.

З цього випливає, що дозвіл на проживання Україна (в рамках квоти, зрозуміло) може надати наступним категоріям іноземних осіб:

  • біженці, що перебувають на території української держави, термін проживання яких у даному статусі перевищує 3 роки;
  • іноземні громадяни, які є найближчими родичами українцю (рідні сестра чи брат, чоловік/дружина, батьки та ін.);
  • рідкісні фахівці, які мають найвищу кваліфікацію у галузях, у яких українська держава діагностувала нестачу професійних кадрів (культура, економіка, наука);
  • щедрим інвесторам, які готові здійснити безоплатний внесок в українську економіку у розмірі приблизно 100 тис. американських доларів;
  • іноземцям, для яких Україна колись була батьківщиною.

Посвідка на проживання в Україні поза квотою.

Посвідку на проживання Україна може надати і в обхід квоти. Такі посвідчення видаються таким категоріям осіб:

  • діти українців чи батьки громадянина.
  • іноземець/іноземка після двох років шлюбу з українцем/українкою.
  • неповнолітні, які перебувають під опікою українця, або іноземні опікуни неповнолітніх, які мають українське громадянство.
  • іноземні громадяни, які мешкають в іншій країні, але мають документальне підтвердження того факту, що народжені вони були на українській землі.

Посвідка на проживання в Україні: документи.

Список документів подано у постанові КМУ за 2012 рік. Підставою для розгляду справи у ГМС виступає пакет наступної документації:

  • заяву, заповнену іноземцем;
  • паспорт (копії та переведення сторінок з персональними даними нерезидента);
  • копія імміграційних документів (реєстраційна картка чи віза типу «Д»);
  • медична страховка;
  • 4 фотографії.

Також у державній службі вимагають документальне підтвердження законних підстав для проживання в Україні (шлюб, працевлаштування, навчання, підприємницька діяльність). Перед поданням заяви необхідно уточнити, які документи потрібні для посвідки на проживання в Україні для конкретного випадку. Можуть знадобитися копії документів про працевлаштування або укладання шлюбу.

Посвідка на проживання в Україні для громадян Росії.

Внаслідок останніх подій та неоднозначної політичної та соціальної ситуації Україна переглянула режим перебування громадян Росії на території країни. Зміни у Посвідка на постійне проживання в Україні.законодавчій базі посилили порядок отримання документів та скоротили термін можливого перебування у країні. Якщо раніше росіяни могли проживати в Україні тривалий час без легалізації, то тепер резиденти Росії прирівняні до іноземців і мають оформлювати дозвіл на проживання, щоб мати законні підстави для ведення будь-якої діяльності в країні. Режим видачі не відрізняється від правил, встановлених для іноземців з інших країн. Необхідно зібрати довідки, подати заяву та чекати на видачу посвідки на проживання. Україна також установила правила для трудових мігрантів. Наразі громадяни Росії мають оформлювати дозвіл на працевлаштування для тривалого перебування, пов'язаного з роботою в українських організаціях чи філіях російських організацій.

Посвідка на проживання в Україні: ціна та терміни.

Ціна та терміни оформлення посвідки залежать від складності та унікальності кожного конкретного випадку. Будь-яка з категорій, обмежених або не обмежених квотою, має свої нюанси оформлення та виключення із загальних правил. Тому важливо звернутися до професіоналів, які прискіпливо стежать за найменшими змінами і знають про існування всіх підводних каменів, що є у справі, попередження про існування яких є професійним обов'язком фахівців «Бравекс». Охопити самостійно такий обсяг знань людині не під силу. Ми пропонуємо своєму клієнту плідну роботу у команді, яка принесе гарантовано успішний результат.

Як отримати посвідку на проживання в Україні?

Щоб мати переваги, пов'язані з легальним перебуванням у країні, необхідно вирішити документальні питання. Іноземцю непросто розібратися у всіх тонкощах української правової системи. Бюрократичні традиції не залишають державних установ, що ускладнює процедуру отримання дозволів навіть громадянам України, які звикли до такого ведення справ.

Іноземним громадянам доводиться вивчати правила спілкування з представниками держслужб, і не завжди цей процес завершується позитивним результатом для гостя. Якби можна було купити посвідку на проживання в Україні, попит на цей документ здивував би міграційні служби. Це пов'язано зі складнощами, які стають на шляху іноземців до отримання важливого дозволу. Тому оформити посвідку на проживання в Україні краще за допомогою юридичної компанії «Бравекс». Співробітники знають тонкощі організаційної сторони цього питання та надають послуги із супроводу в юридичних операціях. Команда юристів допоможе:

  • зібрати довідки для подання до ДМС;
  • заповнити заяву на отримання посвідки;
  • контролювати процес оформлення;

Довіривши вирішення документального питання професіоналам компанії «Бравекс», іноземці звільняють себе від традиційних для України черг у держустановах та постійних «трансферів» від кабінету до кабінету.

Консультація з оформлення посвідки на проживання в Україні.

Залежно від пакету документів, підстав на отримання посвідки та інших моментів ціна послуг з отримання Вами посвідки на проживання в Україні може бути різною. Для уточнення вартості Ви можете зв'язатися з нами за телефоном: +380 (67) 000-88-00 (Viber, Telegram, Whatsapp) або заповнити просту форму зворотного зв'язку та наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом та проконсультує Вас.

    Виберіть зручний для Вас вид консультації