Дозвіл на роботу для іноземців

Дозвіл на роботу в УкраїніДозвіл на роботу в Україні для іноземців – один із ключових компонентів державної політики у сфері міграції. Як відомо, працювати в Україні без будь-яких додаткових дозвільних документів може лише той нерезидент, який уже оформив тимчасову чи постійну посвідку на проживання. Водночас, подібний привілей доступний далеко не всім, а для багатьох саме дозвіл на працевлаштування в Україні є перепусткою до країни та є підставою для подальшої легалізації.

 

Як отримати дозвіл на роботу в Україні?

Оформлення цього документа безпосередньо пов'язані з Центром зайнятості. Міграційна політика щодо працевлаштування базується на принципі пріоритетності – при розподілі робочих місць перевага завжди на боці українських громадян, а дозвіл на роботу іноземця видається лише в тому випадку, якщо ніхто з місцевих громадян не відповідає необхідному рівню кваліфікації. Центр зайнятості пильно стежить за дотриманням цього правила, а потім підставою для отримання дозволу може бути або винятковий рівень кваліфікації приїжджого, або дефіцит кадрів серед українців – іншого варіанту не передбачено. Виняток може бути зроблено тільки для іноземців, які входять до засновників компанії, в якій планують працювати, або реалізують свої права на інтелектуальну власність.

Процедура оформлення має такий вигляд. Насамперед, роботодавець подає до ЦЗ звіт про вакансії. Якщо за п'ятнадцять днів на необхідне місце не знайдеться відповідних за кваліфікацією претендентів, іноземцю залишається лише надати пакет документів, до якого входитимуть:

  • заяву про видачу;
  • довідки про те, що у нього немає небезпечних захворювань, наркозалежності та судимостей;
  • документи, здатні підтвердити освіту та кваліфікацію;
  • копія паспорта та фотографії;
  • довідка про державну таємницю.

Розгляд поданої заявки триває близько місяця, після чого іноземець отримує або необхідний дозвіл або відмову у видачі.

Складність реалізації даної процедури обумовлена не лише позицією Центру зайнятості, а й тим, що іноземець, як правило, слабо знайомий із нюансами українського міграційного законодавства і, крім того, змушений оперувати багатьма процесами дистанційно.

Адвокатське об'єднання "Бравекс" забезпечує комплексний супровід процедури отримання, захищає інтереси клієнтів, а також надає консультації з питань міграційного законодавства.

Залишилися питання щодо оформлення дозволу на роботу в Україні?

Якщо Ви маєте запитання щодо оформлення дозволу на роботу в Україні, вартості або термінів, то для отримання консультації Ви можете зв'язатися з нами за телефонами: +380 (67) 000-88-00 (Viber, Telegram, Whatsapp) або заповнити просту форму зворотного зв'язку та наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом та проконсультує Вас.

    Виберіть зручний для Вас вид консультації