Одна з найсерйозніших проблем для бізнесу в Україні полягає у надто високому податковому навантаженні. Через це компанії часто стикаються із труднощами. Через невиправдано високе навантаження деякі організації навіть змушені припинити існування та визнати себе банкрутом. На жаль, податкова політика в нашій країні не є привабливою, тому підприємствам вести бізнес буває дуже складно. У разі будь-яких недоплат або помилок у звітності, ви ще ризикуєте зіштовхнутися зі штрафами.
Якщо у вашої компанії надто високе податкове навантаження, його необхідно оптимізувати. Багато власників та керівників організацій утримуються від цього, оскільки вважають, що це незаконно. Насправді оптимізація податкового навантаження та грошових потоків не потребує використання якихось нелегальних схем. Адвокатське об'єднання Bravex пропонує клієнтам послуги з оптимізації оподаткування швидко та на легальних засадах.
Що таке оптимізація оподаткування?

Оптимізація оподаткування – це процедура, призначена для зниження податкового навантаження на організацію. У її ході проводяться певні дії, пов'язані із зміною структури компанії, зменшенням витрат, змінами принципів оформлення штатних працівників тощо. Суть роботи полягає в тому, щоби зменшити суми податків, які змушена сплачувати компанія.
Залежно від обраного методу оптимізація грошових потоків і податкового навантаження забезпечить організації наступні переваги:
- зменшення кількості сплачуваних податків;
- зменшення сум зборів та обов'язкових платежів за співробітників;
- вдосконалення управлінської структури, що зробить організацію гнучкішою;
- оптимізація податкового, бухгалтерського, кадрового обліку юридичної особи, зменшення кількості звітності, що подається.
Більшість помилок, що призводять до підвищеного податкового навантаження, власник чи директор організації роблять ще під час реєстрації та у перші місяці роботи. Вибір некоректної системи оподаткування, невикористання пільг, використання стандартних методів оформлення працівників, відсутність податкового планування – через це ви стикаєтеся з непрямими податковими ризиками. Оптимізація оподаткування дозволяє уникнути проблем та вести діяльність з адекватним навантаженням.
Які методи використовують для оптимізації оподаткування?
Оптимізація грошових потоків та оподаткування може відбуватися кількома способами. Якщо ви хочете знизити податкове навантаження, потрібно використовувати легальні методи та обґрунтовувати деякі кроки, щоб не зіткнутися із претензіями від Бюро економічної безпеки України. Розглянемо основні способи, як можна заощадити на податках, і навіть не порушити закон.
Вибір системи оподаткування та пільги.

Наріжний камінь оптимізації оподаткування – зміна системи оподаткування. Головна проблема компаній під час реєстрації – відмова від вибору системи. У такому разі для них автоматично вибирається ЗСО. Цей варіант привабливий для великих компаній, які працюють уже кілька років, мають мільйонні обороти. Однак для організації-початківців, у якої ще нічого немає, вести діяльність на загальній системі оподаткування дуже складно.
За оптимізації оподаткування проводиться вибір оптимальної системи. Законодавство України пропонує два варіанти:
- Спрощена система оподаткування;
- Єдиний податок на поставлений дохід.
Обидва вказані варіанти більш оптимальні для компанії, що починає або розвивається, порівняно із загальною системою. Тому, якщо організація відповідає вимогам для переказу, зміна системи оподаткування – це перший крок для оптимізації податкового навантаження.
Крім того, організації можуть скористатися і особливими пільгами. У деяких випадках передбачені спеціальні режими, податкові повернення і т.д. На жаль, багато компаній не користуються цими можливостями, через що виникають переплати. Можливість користуватися пільгами залежить від сфери, в якій працює компанія, її обороту, інших умов.

Переведення співробітників на співпрацю за договором надання послуг.
Однією з основних статей витрат для підприємств є сплата податків за штатних співробітників. Організації необхідно перераховувати обов'язкові платежі кожного найманого працівника. Щоб уникнути цього обов'язку, у рамках оптимізації грошових потоків та оподаткування використовують метод переведення працівників із трудових договорів на договір надання послуг.
Суть цього методу полягає в тому, щоб зареєструвати кожного співробітника-юридичну особу, як ФОП. Працівники укладають з організацією договір на надання послуг і отримують зарплату як оплату за надані послуги. При цьому компанія може суттєво заощадити на податках за кожного працівника. Особливо це вигідно, якщо штат організації дуже великий. Співробітники самі за себе сплачують податки, відрахування до Пенсійного фонду тощо.
Для співробітників таке рішення також вигідне. По-перше, за рахунок економії на податках збільшується їхня зарплата. По-друге, у договорі надання послуг можна прописати вигідніші собі умови.
Однак навіть якщо ви оформляєте співробітників за Трудовим кодексом, є можливості економії. Зокрема суму відрахувань можна зменшити за рахунок соціального пакету. Законодавством України передбачено особливі умови для фірм, які надають своїм співробітникам соцпакет. У такому разі податкове навантаження також знизиться.
Зміна структури підприємства.

Якщо потрібна оптимізація грошових потоків для великої компанії, розглядається варіант із структуруванням. Суть цієї роботи полягає у перетворенні організації та поділі її на кілька дрібніших компаній. Відділи та підрозділи фірми реєструються як окремі організації.
Велика компанія може працювати лише на загальній системі оподаткування. Однак її відокремлені підрозділи можна зареєструвати на УСН чи єдиному податку. У такому разі кожен відділ сплачуватиме податки самостійно, але загальна сума обов'язкових платежів буде значно меншою.
Крім того, таке рішення дозволяє зробити компанію більш гнучкою та керованою. Замість величезної, громіздкої організації, ви отримуєте компанію, де кожен відділ є окремою структурою, але підпорядковується єдиному центру.
Оптимізація доходів та витрат, податкове планування.
Обов'язковий захід зменшення податкових навантажень – оптимізація грошових потоків і податкове планування. Якщо вам необхідно оптимізувати податок з прибутку, ви можете планувати грошові надходження таким чином, щоб вони були зараховані в потрібному податковому періоді. Таким чином, ви розтягуєте сплату податків на кілька періодів. Це дозволяє “рознести” кошти, й у той чи інший період заплатити менше.
Податкове планування дозволяє організації як заощадити кошти, а й отримати розуміння, у стані перебуває фірма. Ви можете управляти податками залежно від дати надходження коштів.
Компанія Bravex – оптимізація оподаткування будь-яких компаній.
Адвокатське об'єднання Bravex пропонує клієнтам послуги оптимізації оподаткування. Фахівці нашої фірми мають колосальний досвід. Наші співробітники досконало знають податкове законодавство України. Ми тримаємо руку на пульсі подій та першими вивчаємо всі законодавчі зміни та нові нормативно-правові акти, які приймає уряд нашої країни. Тому ми знаємо всі можливості, які забезпечує законодавство України для оптимізації оподаткування.
Адвокатське об'єднання Bravex гарантує максимально вигідну вам оптимізацію оподаткування. Ми використовуємо виключно легальні способи, тому у вас не виникне проблем із контролюючими органами. Наші співробітники оцінять можливості у вашій компанії, нададуть консультації щодо оптимізації оподаткування, ознайомлять із ризиками в оптимізаційних схемах та допоможуть впровадити найбільш підходящі методи.
Консультація спеціаліста з оптимізації оподаткування.
Для отримання консультації, зв'яжіться з нами за телефоном: +380 (67) 000-88-00 або заповнити просту форму зворотного зв'язку та наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом та проконсультує Вас.