Реєстрація та сертифікація пестицидів та агрохімікатів в Україні

Реєстрація та сертифікація пестицидів та агрохімікатів в Україні

Пестициди – це спеціальні склади, призначені для обробки сільськогосподарських культур для дезінфекції, дезінсекції та дератизації аграрних площ. Хімічні добрива та агрохімікати - це речовини, що стимулюють зростання рослин, що позитивно впливають на врожайність та покращують властивості плодів.

Обов'язковою вимогою є реєстрація пестицидів в Україні. Використовувати хімічні речовини для обробки без відповідних дозвільних документів категорично заборонено. Тому з появою нових складів, вітчизняного чи зарубіжного виробництва, компанії зобов'язані отримати відповідні папери, що підтверджують безпеку засобів для здоров'я людини. Адвокатське об'єднання «Бравекс» пропонує послуги реєстрації пестицидів у Києві та інших містах України.

Як відбуваються випробування коштів?

Реєстрація агрохімікатів у Києві та по всій Україні проводиться за особливою процедурою. Вона є обов'язковою для будь-яких хімічних речовин, якими обробляються поля з аграрними культурами. Для встановлення дії коштів на організми проводяться спеціальні випробування. За їхніми підсумками виноситься рішення: відмовити у видачі дозвільних документів чи схвалити. Якщо результат є позитивним, сертифікація пестицидів в Україні завершується внесенням речовини до Єдиного державного реєстру, а також видачею сертифікату на застосування.

Реєстрація добрив та пестицидів проводиться у два етапи:

  • Польові випробування;
  • Токсикологічні дослідження.

Польові випробування для реєстрації агрохімікатів в Україні тривають протягом двох вегетаційних періодів, якщо потрібне отримання сертифікату для нової речовини. Якщо чинний компонент раніше було внесено до Єдиного державного реєстру, період випробувань скорочується до одного вегетаційного періоду. Якщо ж потрібна сертифікація пестицидів, а також речовин, призначених для обробки складських приміщень від гризунів, польові випробування займають 1 рік.

Другий етап сертифікації агрохімікатів у Києві та по всій території України проводиться у лабораторіях Міністерства охорони здоров'я. Дослідники зобов'язані вивчити хімічний склад препарату та надати звіт із токсикологічною та гігієнічною оцінкою. Як тільки ця робота завершується, фахівці, на підставі представленої інформації, складають максимально допустимі та орієнтовно допустимі рівні вмісту препарату та розраховують гранично допустиму концентрацію.

Як подати клопотання?

Органом, відповідальним за сертифікацію пестицидів у Києві та по всій Україні є Міністерство природи. Компанія, яка хоче зареєструвати новий склад, зобов'язана звернутися до територіального представництва та подати відповідне клопотання. Препарати, які плануються до використання у весняний період, слід заявити на сертифікацію не пізніше 25 лютого поточного року (у поодиноких випадках - до 25 березня). Якщо ж засіб застосовуватимуть у літньо-осінній період, клопотання подається не пізніше 1 липня.

Крім заявки, сертифікація агрохімікатів та пестицидів також потребує подання пакету документів. Він включає наступні папери:

  • Відомості, на основі яких складалася заявка;
  • Проект технічних умов виготовлення першої партії складу (у двох примірниках).

Звертаємо увагу, що сертифікація агрохімікатів в Україні потребує повторного проходження через 10 років. Саме на такий термін видаються дозвільні документи.

Адвокатське об'єднання «Бравекс» пропонує клієнтам послуги з реєстрації агрохімікатів та пестицидів. Фахівці адвокатського об'єднання знають про всі особливості процедури та тонкощі українського законодавства. Ми допоможемо підготувати клопотання для включення до реєстру та заявки на проведення випробувань, проконсультуємо щодо інших документів, необхідних для сертифікації. Наші професіонали візьмуть на себе проведення процедури та представлять ваші інтереси у державних органах. У разі необґрунтованої відмови наші професіонали допоможуть відстояти права клієнта через суд. «Бравекс» - це ідеальний результат за розумні гроші.

Залишилися питання щодо реєстрації пестицидів та агрохімікатів?

Ви можете зв'язатися з нами за телефонами: +380 (67) 000-88-00 (Viber, Telegram, Whatsapp) або запишіться на консультацію профільного фахівця, та дізнайтесь відповіді на всі запитання.

    Виберіть зручний для Вас вид консультації