Реєстрація факторингових компаній в Україні

Бізнес, пов'язаний із фінансовою сферою, завжди був і буде вигідним. Останні 5 років в Україні намітилася тенденція на реєстрацію факторингових компаній. Факторинг - це робота з дебіторською заборгованістю інших підприємств, яку організація набуває на вигідних для себе умовах, після чого отримує від клієнта гроші. І як показує практика, це справді добрий варіант для своєї справи.

Реєстрація факторингової компанії - тривала, але необхідна процедура, щоб розпочати роботу. І тут постає чимало проблем. Чинним законодавством України передбачено низку вимог до таких організацій. Наприклад, для занять такою діяльністю потрібна ліцензія на факторинг. Звернення до професіоналів дозволить заощадити чимало часу. Компанія “Бравекс” готова провести процедуру реєстрації у найкоротші терміни.

Звертаємо увагу. Для успішної реєстрації компанії з ліцензією на факторинг потрібно буде виконати низку вимог. Розкажемо про них докладніше.

Вимоги до статутного капіталу під час реєстрації факторингової компанії.

Вимоги щодо статутного капіталу для реєстрації факторингової компанії

Як ми вже говорили, для того, щоб займатися подібною діяльністю, необхідно отримати ліцензію на факторинг. Видаванням документів займається Національний банк України (НБУ). Організація пред'являє низку вимоги підприємствам, що претендує отримання, і однією з є статутний капітал.

Розмір статутного капіталу залежить від спеціалізації підприємства. Якщо ви плануєте відкрити факторингову компанію і не надавати інші послуги, потрібно буде внести не менше 3 млн гривень. Якщо організація також працюватиме і в інших фінансових сферах (лізинг, видача кредитів, виступ у ролі поручителя), то сума статутного капіталу зростає до 5 млн. гривень.

Вимоги щодо працівників організації.

Чинними правилами реєстрації факторингових компаній передбачено вимоги щодо осіб, які обіймають керівні посади. Зокрема, така організація обов'язково має бути директором і головним бухгалтером. Більше того, вони повинні відповідати низці критеріїв. Для того щоб НБУ вив дозвіл на ведення діяльності, на посаді керівника має бути людина, яка відповідає таким вимогам:

  • Наявність диплома про повну вищу освіту у фінансовій сфері;
  • Проходження курсів підтвердження кваліфікації та складання іспитів з предмету “Управління фінансовими організаціями”;
  • Загальний стаж роботи – не менше 5 років;
  • Досвід керівництва підприємством – від 2 років, досвід управління компанією з фінансової сфери – не менше 1 року;
  • Відмінна репутація, відсутність судимості

Крім того, реєстрація факторингової компанії з ліцензією неможлива, якщо на посаду директора призначено людину, яка керувала організацією, яка була визнана неплатоспроможною або зазнала санкцій через порушення правил діяльності. У такому разі особа позбавляється права на зайняття керівних посад на 5 років.

Що ж до головного бухгалтера, щодо нього пред'являються аналогічні вимоги, крім управління фінансовою організацією. Проте, на цю посаду поширюються правила щодо загального стажу роботи та досвіду не менше 2 років головним бухгалтером, а також 1 року праці на аналогічній посаді у фінансовій компанії.

Фінансовий моніторинг.

Реєстрація факторингових компаній в Україні - bravex.ua

Як і в будь-якій іншій фінансовій компанії, у факторинговій організації має бути моніторинг. Для цього створюється окрема посада і затвердити співробітника необхідно ще до того, як підприємство подасть документи для отримання ліцензії в НБУ.

Звертаємо увагу, що працювати на цій посаді може тільки людина, яка має сертифікат, що підтверджує проходження курсів фінансового моніторингу або диплом про вищу освіту в даній сфері. Крім того, підприємство зобов'язане самостійно розробити та затвердити правила. Саме їх дотримання контролюватиме працівник, призначений на посаду з фінансового моніторингу.

Важливо знати, що чинні правила допускають поєднання фінансового моніторингу однією людиною у кількох філіях. Однак тут є суворі обмеження. Зокрема, особа не має права поєднувати цю посаду у факторинговій та страховій компанії. Заняття двох однакових посад у кількох філіях можливе лише у разі, якщо підрозділи немає права займатися розрахунково-касовими операціями. Крім того, всі філії, на яких здійснюється фінансовий моніторинг однією людиною, мають знаходитись в одному місті.

Компанія "Бравекс" - надійний помічник у реєстрації факторів.

Компанія "Бравекс" надає послуги реєстрації факторингових компаній. Наші професіонали мають величезний досвід роботи у цій сфері. Ми допоможемо вам виконати всі вимоги НБУ та зареєструвати компанію у найкоротші терміни. З нашою допомогою ви зможете заощадити чимало часу та сил, адже вам не доведеться проходити процедуру реєстрації самостійно. Наші професіонали все зроблять за вас.

Компанія "Бравекс" пропонує послуги за конкурентними цінами. Ми гарантуємо максимальний результат. Звернувшись до нас, ви отримаєте готову факторингову компанію із ліцензією на всі необхідні види діяльності. Бравекс - надійна юридична підтримка для вашого бізнесу.

Якщо ви не бажаєте чекати на реєстрацію компанії та отримання ліцензії, ми допоможемо Вам купити готову факторингову компанію з ліцензією.

Консультація спеціаліста з реєстрації факторингової компанії.

Для уточнення вартості, термінів або інших нюансів щодо реєстрації факторингової компанії в Україні, Ви можете зв'язатися з нами за телефонами: +380 (67) 000-88-00 (Viber, Telegram, Whatsapp) або заповнити просту форму зворотного зв'язку і наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом та проконсультує Вас.

    Виберіть зручний для Вас вид консультації