
На жаль, не кожен бізнес може вижити в українських реаліях. Тому рано чи пізно власники стають із необхідною ліквідацією ТОВ. Це особливо важко зробити, якщо підприємство має борги щодо контрагентів або державних органів. Тим не менш, є можливості, і законодавство передбачає процедуру закриття компаній.
Крім того, є шанс і швидка ліквідація підприємства з боргом. Ви можете позбутися від нього через офшор, що є юридичним методом. Фахівці «Бравекс» знають, як швидко і без наслідків закрити будь -яку компанію. Наші професіонали вивчать вашу ситуацію та допоможуть вам вибрати найкращий варіант у певному випадку.
Ліквідація фірм у стандартній процедурі.
Найпоширенішим методом ліквідації фірм у Києві та Україні в цілому є стандартна процедура. Однак це займає багато часу, і якщо вам потрібна нагальна ліквідація підприємства, то таке рішення не підійде вам. У той же час, це найбезпечніший спосіб, до якого регулюючі органи, безумовно, не мають скарг. Розглянемо процедуру більш докладно.
1. Установчі збори.
Перший етап для ліквідації підприємства - це проведення установчих зборів. Представники ради директорів зобов'язані збирати та приймати рішення про припинення діяльності. Також необхідний протокол, який стане одним із головних документів для ліквідації ТОВ. Фахівці «Бравекс» рекомендують вказати імена та дані кожного засновника в протоколі, який підписав документ.
2. Подання рішення реєстратору.
Оригінальний протокол установчих зборів, під час якого було прийнято рішення про ліквідацію компанії, передається державному реєстратору. Існує можливість спрямування нотаріальної копії. Під час звернення менеджер або один із засновників компанії повинен мати з собою документ особи. Якщо процедура здійснюється уповноваженою особою, яка безпосередньо не пов'язана з компанією, буде потрібна довіреність.
Після цього державний реєстратор зобов’язаний здійснити запис про призначення комісії до Уніфікованого державного реєстру, яка буде займатися ліквідацією підприємства. Після цього інформація надсилається державному друкованому органу. З моменту публікації запису кредитори мають 60 днів, щоб надіслати свої претензії до ліквідованої організації. Якщо цього не відбудеться, то звернутися після зазначеного періоду уже не вийде.
3. Зняття з обліку в ДПС.

Після подання рішення про ліквідацію компанії , засновникам потрібно звернутися до державної фіскальної служби, щоб усунути організацію. Для цього підготуйте певний пакет документів, включаючи:
- Заява у встановленій формі;
- Документ про реєстрацію в ДПС;
- Копія протоколу установчих зборів про ліквідацію підприємства;
- Копія рішення Державного реєстратора щодо формування Комісії.
Якщо організація була платником ПДВ, пакет документів доповнюється заявою про зняття з обліку по ПДВ. Вам також потрібно буде додати сертифікат про реєстрацію.
4. Закриття рахунків у фінансових установах.
Після подання документів до Державної податкової служби вам потрібно звернутися до банків, в яких компанія має розрахункові рахунки, вимагаючи їх закрити. Ми звертаємо увагу, ви не можете закрити їх відразу. Принаймні один повинен залишатися за допомогою, якого будуть проводитись розрахунки з кредиторами. Список документів у цьому випадку є стандартним. Заявка на ліквідацію компанії, протокол установчих зборів, заява про закриття всіх рахунків, за винятком того, який буде використовуватися для останніх фінансових операцій;
5. Податкова перевірка.
У разі ліквідації підприємства необхідний позаплановий податковий аудит. Представники ДПС зобов'язані переконатися, що організація не має проблем зі звітами, і заборгованості за податками та зборами немає.
Державна податкова служба розглядає заяву про зняття з обліку протягом 30 днів. Протягом визначеного періоду з особою, контакт якої було вказано у запиті, інспектор повинен зв’язатися та повідомити про аудит. Подія проводиться через 10 днів після повідомлення. Фахівці «Бравекс» рекомендують проаналізувати звіти ще до офіційного початку процедури ліквідації компанії з метою запобігання проблем.
Відповідно до результатів аудиту, видається сертифікат 22-ОПП, що діє протягом 60 днів. Якщо у вас немає часу передати його до реєстратора, буде призначено другу перевірку.
Подальші дії.
Отже, після завершення податкового аудиту вам потрібно виконати ще кілька дій. Розгляньте їх у хронологічному порядку:
- Зняття з обліку у пенсійному фонді;
- Передача наказів на звіти про персонал та відомостей на зарплату працівників до архіву;
- Знищення печатки;
- Отримання акту комісії з ліквідації.
Після цього ви зобов’язані повторно звернутися до державного реєстратора та надати йому документальні докази того, що всі ці етапи пройшли, від зняття з обліку в податковій до завершення роботи комісії з ліквідації. Виходячи з цих паперів, реєстратор вирішує припинити діяльність організації.
Ліквідація ТОВ через офшор.

Закінчення діяльності компанії стандартним способом може зайняти кілька років. Але часто власникам потрібно швидше позбутися підприємства. І якщо є борги, то ситуація складна, і може закінчитися кримінальною справою проти директора. Що робити в цьому випадку? На допомогу прийде ліквідація ТОВ через офшор, клієнти часто обирають таку послугу від фахівців «Бравекс».
Переваги такого рішення очевидні:
- Економія часу. Організація передається від одного власника до іншого, засновники вилучаються зі складу правління. Все це займає кілька днів, але не кілька років, як у стандартному випадку;
- Справжня можливість позбутися компанії з боргами. Наявність боргів не є основою для обмеження перепродажу підприємства. Тому ліквідація ТОВ через офшор - це хороший спосіб швидко позбутися проблемної компанії.
- Законність. Знову ж таки, ніхто не має права заборонити продаж компанії (за винятком справ, передбачених законом). Тобто, засновники виключені з ради правління і більше не мають нічого спільного з організацією. Що відбувається з новим власником, це вже його головний біль.
Отже, ліквідація ТОВ через офшор відбувається за допомогою компанії, яка не має представницьких офісів в Україні. У ній є директор, який має право підпису, і він отримає це право стосовно вашої компанії, коли угода про придбання компанії буде закрита.
Під час ліквідації ТОВ нові особи вводяться через офшор до Установчої ради, які вводять певну частку у уповноважений капітал. Як правило, це 20-25%. Після цього колишній власник відчужується від прав на підприємство, продаючи його новим власникам. Як результат, засновники отримують копію договору продажу та витяг із Уніфікованого державного реєстру. Після цього ліквідація ТОВ через офшор вважається повною, і ви позбудетеся зобов’язань.
Адвокатське об'єднання «Бравекс» допоможе ліквідувати компанію.
Адвокатське об'єднання «Бравекс» надає послуги клієнтам з корпоративного законодавства. У тому числі ми також спеціалізуємось на ліквідації підприємств. Наші професіонали знають про всі тонкощі українського законодавства. Ми допоможемо вам вибрати правильну форму припинення діяльності.
Якщо перевага надається стандартній схемі, професіонали «Бравекс» візьмуть на себе всю роботу з ліквідації ТОВ. Експерти проводитимуть попередню підготовку та перевірять документацію, щоб переконатися, що візит податкових органів пройде без проблем. Співробітники «Бравекс» незалежно звернуться до представників регуляторних органів та супроводжуватимуть процедуру до кінця.
Ми також пропонуємо можливість ліквідувати ТОВ через офшор. Ми допоможемо вам вибрати правильну юрисдикцію та супроводжувати транзакцію купівлі -продажу. «Бравекс» надасть вам послуги високої якості для закриття компаній з будь-якими проблемами.
Залишились питання щодо ліквідації компанії?
Ви можете зв’язатися з нами по телефону: +380 (67) 000-88-00 (Viber, Telegram, Whatsapp) або запишіться на консультацію фахівця та дізнайтеся відповіді на всі запитання.